Gaz Kütüphanesi

Metan ( CH4 ) Nedir ? | Metan Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 74-82-8
Moleküler Ağırlık : 16.05 g/mole
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :
LEL UEL
5 % 14 %

METAN (CH4) NEDİR ?

Metan , doğada bol miktarda bulunan ve belirli insan faaliyetleri sonrası ortaya çıkan renksiz, kokusuz gazdır . Metan, sera gazlarının en güçlüleri arasındadır . Metan Gazı Kimyasal formülü CH4 tür .

Metan, havadan daha hafiftir ve özgül ağırlığı 0,554'tür. Metan genel olarak çok kararlıdır, ancak metan içeriği hacimce yüzde 5 ila 14 arasında olan metan ve hava karışımları patlayıcıdır. Bu tür karışımların patlamaları, kömür madenlerinde ve maden ocaklarında sıkça görülmüş ve birçok maden felaketine neden olmuştur.

Metan nerelerde meydana çıkar ?

Bataklıklar gibi düşük oksijenli ortamlarda sığ derinliklerde ayrıştığı için bir dizi kimyasal reaksiyon yoluyla metan üretilebilir. Bitkiler ölüp bu sulu ortamların dibine battıkça bakteriler onları parçalamaya başlar. Sulak alanlar metan emisyonlarına en çok katkıdan bulunan alanlardır. Ek olarak metan, pirinç tarlalarında da meydana gelebilir.

Gaz ve petrol sondaj sahalarında da metan atmosfere sızmaktadır .

METAN (CH4) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Metan (CH4) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek metanı algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Metan dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda ch4 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki ch4 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, metan (ch4) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.
Metan (ch4) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

METAN (CH4) KORUYUCU ELBİSE

Metan (CH4) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek metan'dan korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

METAN (CH4) FİLTRELERİ

Hidrojen sülfür (H2S) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen sülfürü korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış hidrojen sülfür  (h2s) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır. 

METAN (CH4) MASKELERİ

Hidrojen sülfür (H2S) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen sülfürü korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir