Gaz Kütüphanesi

Azot Dioksit (NO2) Nedir ?

CAS Numarası :10102-44-0
Moleküler Ağırlık :
46.006
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :

Azot Dioksit (NO2) Nedir?

Azot dioksit, soğutulduğunda veya sıkıştırıldığında kırmızımsı kahverengi bir gaz veya sarımsı kahverengi bir sıvı olarak görünür. Kendi buhar basıncı altında sıvılaştırılmış gaz olarak sevk edilir. Buharlar havadan ağırdır. Solunması (buhar) ve cilt emilimi ile toksiktir. Yanmaz, ancak yanıcı maddelerin yanmasını hızlandırır.

Azot Dioksit (NO2) Maruz Kalma Belirtileri Nelerdir ?

Azot oksit (NO2). Son derece zehirli bir gaz. Maruz kalma, yalnızca hafif ağrıya neden olabilen veya fark edilmeden geçebilen akciğer iltihabı üretir, ancak birkaç gün sonra ortaya çıkan ödem ölüme neden olabilir. Dünya yüzeyine ulaşmayan UV ışığını absorbe edebilen önemli bir atmosferik kirleticidir.

  • Öksürme
  • hırıltı
  • Nefes almakta zorlanma
  • Koku alma yeteneğini azaltın

Azot Dioksit (NO2) Gazı Nasıl Açığa Çıkar ?

Karayolu trafiği, nitrojen dioksitin ana açık hava kaynağıdır. En önemli iç mekan kaynakları, tütün dumanı ve gaz, odun, yağ, gazyağı ve soba, fırın, alan ve su ısıtıcıları ve şömineler gibi kömür yakan cihazları, özellikle bacasız cihazlardan meydana gelir.

Azot Dioksit (NO2) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Azot Dioksit (NO2) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek Azot dioksit gazını algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Azot dioksit dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda NO2 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki NO2 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Azot Dioksit (NO2) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Azot Dioksit (NO2) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

Azot Dioksit (NO2) KORUYUCU ELBİSELER

Azot Dioksit (NO2) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek azot dioksitden korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

Azot Dioksit (NO2) GAZ ALGILAMA CİHAZI FİLTRELERİ

Azot Dioksit (NO2) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Azot Dioksitten korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Azot Dioksit (NO2) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

Azot Dioksit (NO2) GAZ ALGILAMA CİHAZI MASKELERİ

Azot Dioksit (NO2) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek Potasyum Nitrat korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır.