Gaz Kütüphanesi

Hekzan (C6H14) Nedir ? | Hekzan Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 110-54-3
Moleküler Ağırlık :
86.17536
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :

HEKZAN (C6H14) NEDİR ?

n-Hekzan, ham petrolden yapılan bir kimyasaldır. Saf n-Heksan, hafif hoş olmayan bir kokuya sahip renksiz bir sıvıdır. Oldukça yanıcıdır ve buharları patlayıcı olabilir. Puren-Heksan laboratuvarlarda kullanılır. O zamanlar endüstride kullanılan Hekzan'ın çoğu, solvent adı verilen benzer kimyasallarla karıştırılır. n-Heksan içeren çözücülerin başlıca kullanımı, soya fasulyesi gibi ekinlerden bitkisel yağları çıkarmaktır. Bu solventler ayrıca baskı, tekstil, mobilya ve ayakkabıcılık endüstrilerinde temizlik maddesi olarak kullanılmaktadır. Çatı kaplama, ayakkabı ve deri endüstrilerinde kullanılan bazı özel yapıştırıcılar da n-Heksan içerir. Benzin, çeşitli hobilerde kullanılan çabuk kuruyan yapıştırıcılar ve kauçuk çimento gibi çeşitli tüketici ürünleri Heksan içerir. .

HEKZAN (C6H14) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Hekzan (C6H14) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek Hekzan algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Hekzan gaz algılama cihazları ayrıca kapalı alanlarda C6H14 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki NH3 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Hekzan (C6H14) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Hekzan (C6H14) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

HEKZAN (C6H14) KORUYUCU ELBİSE

Hekzan (C6H14) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek Hekzan'dan korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

HEKZAN (C6H14) FİLTRELERİ

Hekzan (C6H14) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Hekzan'dan korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Hekzan (C6H14) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

HEKZAN (C6H14) MASKELERİ

Hekzan (C6H14) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek Hekzan'dan korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir