Gaz Kütüphanesi

Hidrojen Sülfür ( H2S ) Nedir ? | Hidrojensülfür Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 7783-06-4
Moleküler Ağırlık : 34.08
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :
TWA (8H) STEAL (15 DK) LEL UEL
1 PPM 5 PPM 4 % 46 %

HİDROJEN SÜLFÜR NEDİR ?

Hidrojen sülfür (H2S, lağım gazı, bataklık gazı, kokuşmuş rutubet ve ekşi rutubet olarak da bilinir), düşük konsantrasyonlarda keskin "çürük yumurta" kokusuyla bilinen renksiz bir gazdır. Son derece yanıcı ve son derece zehirlidir.

Hidrojen sülfür ayrıca kanalizasyonlarda, gübre çukurlarında, kuyu suyunda, petrol ve gaz kuyularında ve volkanlarda doğal olarak bulunur. Havadan ağır olduğu için hidrojen sülfür, rögarlar, kanalizasyon ve yeraltı telefon kasaları gibi alçak ve kapalı alanlarda birikebilir. Varlığı, kapalı alanlarda çalışmayı potansiyel olarak çok tehlikeli hale getirir.

Hidrojen sülfürün sağlık üzerindeki etkileri, bir çalışanın ne kadar H2S soluduğuna ve ne kadar süreyle soluduğuna bağlıdır. Bununla birlikte, düşük konsantrasyonlarda bile birçok etki görülmektedir. Etkiler hafif, baş ağrısı veya göz tahrişinden çok ciddi, bilinç kaybı ve ölüme kadar değişir.

HİDROJEN SÜLFÜR (H2S) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Hidrojen sülfür (H2S) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen sülfürü algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Hidrojen sülfür dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda H2S gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki H2S seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, hidrojen sülfür (H2S) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.
Hidrojen Sülfür (H2S) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

HİDROJEN SÜLFÜR (H2S) FİLTRELERİ

Hidrojen sülfür (H2S) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen sülfürü korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış hidrojen sülfür  (h2s) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir