Gaz Kütüphanesi

Amonyak (NH3) Nedir ? | Amonyak Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 7664-41-7
Moleküler Ağırlık :
17.031
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :

Amonyak Nedir ?

Amonyak (NH3) , nitrojen ve hidrojenden oluşan renksiz, keskin kokulu gaz . Bu elementlerin en basit kararlı bileşiğidir ve ticari olarak önemli birçok azot bileşiğinin üretimi için bir başlangıç ​​malzemesi olarak hizmet eder . Belirgin bir kokuya sahip renksiz bir gaz olan amonyak , bir yapı taşı kimyasaldır ve insanların her gün kullandığı birçok ürünün üretiminde önemli bir bileşendir. Çevrede, havada, toprakta ve suda ve insanlar da dahil olmak üzere bitki ve hayvanlarda doğal olarak oluşur. İnsan vücudu, protein içeren gıdaları amino asitlere ve amonyağa parçalayıp ardından amonyağı üreye dönüştürdüğünde amonyak üretir.

Endüstride Amonyak :

Amonyak Soğutucu gaz olarak ve iklimlendirme ekipmanında kullanıldığında, çevresinden önemli miktarda ısı emebilir. Amonyak, su kaynaklarını arıtmak için ve plastikler, patlayıcılar, kumaşlar, böcek ilaçları ve boyalar dahil olmak üzere birçok ürünün imalatında bir yapı taşı olarak kullanılabilir. Amonyak ayrıca atık ve atık su arıtma, soğuk hava deposu, kauçuk, kağıt hamuru ve kağıt ve yiyecek ve içecek endüstrilerinde stabilizatör, nötrleştirici ve nitrojen kaynağı olarak

AMONYAK (NH3) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Amonyak (NH3) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek Amonyak algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Amonyak gaz algılama cihazları ayrıca kapalı alanlarda NH3 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki NH3 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Amonyak (NH3) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.


Amonyak (NH3) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

AMONYAK (NH3) FİLTRELERİ

Amonyak (NH3) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Amonyak'dan korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Amonyak (NH3) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır. 

AMONYAK (NH3) MASKELERİ

Amonyak (NH3) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek Amonyak'dan korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir