Nasıl Yapılır ?

Kapalı Alanlarda Oksijen İzleme | Oksijen Dedektörü

Kapalı Alan Oksijen İzleme Dedektörü

Oksijen rengi, tadı ve kokusu olmayan bir gazdır. Havadaki oksijeni solurken, genellikle nitrojen ile karıştırılır. Havadaki oksijen miktarı belirli bir seviyenin üzerine çıkması ya da düşmesi de insan sağlığı için zararlıdır, bu nedenle oksijen seviyelerini ölçmek ve seviye OSHA tarafından zorunlu tutulan %19,5 hacmin altına düştüğünde tahliye etmek önemlidir. Oksijen yetersizliği nedeni ile boğulma, her yıl endüstriyel kazalarda önde gelen ölüm nedenidir.

Oksijen eksikliğinden kaynaklanan yaralanma veya ölüm, Proses Endüstrileri, Rafinaj, Arıtma Tesisleri, İmalat ve Kanalizasyon gibi sektörlerde oldukça yaygın durumdur.

Nefesini ne kadar tutabilirsin? Çoğu insan bir dakika kadar cevap verir. Hava solunduğunda Oksijen, bir taraftaki havadan alveol adı verilen akciğer dokusundan diğer taraftaki kana geçerek kan dolaşımımıza girer. Bu, oksijenin kısmi basıncının hava tarafında kan tarafına göre daha yüksek olması nedeniyle işe yarar.

Oksijenin az olduğu veya hiç olmadığı bir alana girerseniz, sonuçlar ölümcül olabilir . Oksijen artık eskisi gibi akciğer dokunuzdan geçer ama kan dolaşımınızdan Oksijensiz atmosfere geçer! Birkaç nefes ve aşağı iniyorsun. Ne yazık ki, insanlar oksijen seviyesinin azaldığını hissedemezler.

Portatif gaz dedektörü, kapalı alanlara giriş için fiili standarttır ve insanlar tarafından kanalizasyon, tank, çukur ve benzeri yerlerden numune almak ve bunlara girmek için kullanılır. Bununla birlikte, enerji santralleri, üretim, eğlence, sağlık, yiyecek veya içecek operasyonları gibi halkın, işçilerin veya sanatçıların sıklıkla bulunduğu alanlarda oksijen izleme uygulaması için sabit gaz algılama cihazı, düşük maliyetli, oldukça etkili bir çözümdür. . Kurulan sabit gaz algılama, kritik konumlarda, hatta işçilerden uzakta bile tehlikeyi sürekli olarak izler, denetim bildirimi gerçekleştirir, gerektiğinde yerel uyarıya sahiptir ve tehlikeli bir durumu uyarmak için insan varlığına ihtiyaç duymaz!

İnsanlar her koşullarda Oksijen eksikliğine maruz kalabilir. Bunlardan bazıları potansiyel olarak ölümcüldür. Çalışanlar her gün tehlikeli derecede düşük oksijenin olduğu ortamlarda bulunabilir.

İlgili Mesajlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir