Gaz Kütüphanesi

Karbonmonoksit (CO) Nedir ? | Karbonmonoksit Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 630-08-0
Moleküler Ağırlık : 28.01
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :

KARBONMONOKSİT (CO) NEDİR ?

Karbon monoksit renksiz, kokusuz, tatsız, yanıcı, zehirli bir gazdır. Karbon monoksit, karbon ve karbon bileşikleri eksik yanmaya maruz kaldığında üretilir. Karbon yakıtların ısıtma için verimsiz yanması, iç ortamlarda yüksek CO konsantrasyonlarına neden olabilecek karbon monoksit üretimi ile sonuçlanır. Yeterli havalandırma olmadan karbon yakıtlı ısıtıcıların kullanılması ölümcül koşullara neden olabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl birkaç yüz kişi CO zehirlenmesinden ölmekte ve 10.000 hasta CO maruziyeti nedeniyle hastanelerde tedavi edilmektedir. Arabalar ve diğer ulaşım biçimleri şehirlerde karbon monoksit kirliliğinin başlıca kaynağıdır.

KARBONMONOKSİT (CO) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Karbonmonoksit ( CO )gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen sülfürü algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Hidrojen sülfür dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda Karbonmonoksit ( CO ) gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki Karbonmonoksit ( CO ) seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Karbonmonoksit ( CO ) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Karbonmonoksit ( CO )Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

KARBONMONOKSİT (CO) KORUYUCU ELBİSE

Karbonmonoksit (CO) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek karbonmonoksit'den korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

KARBONMONOKSİT (CO) FİLTRELERİ

Karbonmonoksit ( CO )filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek karbondioksitten korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Karbonmonoksit ( CO )kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir