Gaz Kütüphanesi

Hidrojen Peroksit (H2O2) Nedir ? | Hidrojenperoksit Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 7722-84-1
Moleküler Ağırlık : 34.01
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :

HİDROJEN PEROKSİT (H2O2) NEDİR ?

Hidrojen peroksit, sulandırıldığında ise renksiz hale gelen bir bileşiktir. Havada doğal olarak az miktarda gaz halinde hidrojen peroksit oluşur. Hidrojen peroksit kararsızdır, ısı salınımı ile kolayca oksijene ve suya ayrışır. Yanıcı olmamasına rağmen, organik malzeme ile temas ettiğinde kendiliğinden yanmaya neden olabilen güçlü bir oksitleyici ajandır. Hidrojen peroksit birçok evde tıbbi uygulamalar için ve giysi ve saç ağartıcı olarak düşük konsantrasyonlarda (%3-9) bulunur. Endüstride, yüksek konsantrasyonlarda hidrojen peroksit, tekstil ve kağıt için ağartıcı olarak, roket yakıtlarının bir bileşeni olarak ve köpük kauçuk ve organik kimyasallar üretmek için kullanılır.

HİDROJEN PEROKSİT (H2O2) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Hidrojen Peroksit (H2O2) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen peroksit algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Hidrojen peroksit dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda H2O2 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki H2O2 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, hidrojen peroksit (H2O2) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Hidrojen Peroksit (H2O2) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

HİDROJEN PEROKSİT (H2O2) KORUYUCU ELBİSE

Hidrojen Peroksit (H2O2) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek Hidrojen Peroksit'den korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

HİDROJEN PEROKSİT (H2O2) FİLTRELERİ

Hidrojen Peroksit (H2O2) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Hidrojen Peroksit korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Hidrojen Peroksit (H2O2) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

HİDROJEN PEROKSİT (H2O2) MASKELERİ

Hidrojen Peroksit (H2O2) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen peroksit korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir