Gaz Kütüphanesi

Karbondioksit ( CO2 ) Nedir ? | CO2 Gaz Algılama Cihazları

CAS Numarası : 124-38-9
Moleküler Ağırlık : 44.009
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :

KARBONDİOKSİT (CO2) NEDİR ?

Karbondioksit, normal sıcaklık ve basınçta renksiz ve yanıcı olmayan bir gazdır. Dünya atmosferinde azot ve oksijenden çok daha az miktarda bulunmasına rağmen , karbondioksit gezegenimizin havasının önemli bir bileşenidir. Bir karbon dioksit molekülü (CO 2 ), bir karbon atomu ve iki oksijen atomundan oluşur.Karbondioksit, atmosferimizdeki ısıyı yakalamaya yardımcı olan önemli bir sera gazıdır. Onsuz, gezegenimiz kabul edilemez derecede soğuk olurdu. Bununla birlikte, atmosferimizdeki CO2 konsantrasyonlarındaki bir artış, ortalama küresel sıcaklıkların yükselmesine neden olarak, Dünya'nın ikliminin diğer yönlerini bozmaktadır.

Karbondioksit, havanın en bol bulunan dördüncü bileşenidir. Bugün atmosferde 400 ppm üzerinde bir konsantrasyona sahiptir. Endüstriyelleşmeden önce atmosferde yaklaşık 270 ppm vardı. Atmosferimizdeki karbondioksit seviyeleri, küresel sıcaklığı yükselten Sanayi Devrimi'nin başlangıcından bu yana yaklaşık %40 arttı.

Karbondioksit nerelerde açığa çıkar ?

Yer altı kaynaklarından elde edilir. Birçok maddenin üretimi sırasında kullanılan kuru buzdan karbondioksit meydana çıkar. Ayrıca petrol, kükürt ve azot gibi maddelerin yakılması ile karbondioksit gazı meydana gelir. Karbondioksit petrol türü ürünlerde bol miktarda bulunur.

KARBONDİOKSİT (CO2) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Karbondioksit ( CO2 ) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek hidrojen sülfürü algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Hidrojen sülfür dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda CO2 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki CO2 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Karbondioksit ( CO2 ) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Karbondioksit ( CO2 ) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

KARBONDİOKSİT (CO2) KORUYUCU ELBİSE

Karbondioksit (CO2) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek karbon dioksitten korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

KARBONDİOKSİT (CO2) FİLTRELERİ

Karbondioksit ( CO2 ) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek karbondioksitten korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Karbondioksit ( CO2 ) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

KARBONDİOKSİT (CO2) MASKELERİ

Karbondioksit ( CO2 ) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek Karbondioksit'den korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir