Gaz Kütüphanesi

Klorin (Cl2) Nedir ? | Klorin Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 7782-50-5
Moleküler Ağırlık : 70,90
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :
TWA (8H) STEAL (15 DK) LEL UEL
0.5 PPM 1 PPM

KLORİN (Cl2) NEDİR ?

Klorin , keskin, boğucu bir kokuya sahip yeşilimsi sarı bir gaz olarak görünür. Solunduğunda toksiktir. Suda az çözünür . -35 °C'de ve oda basıncında sıvılaşır. Oda sıcaklığında uygulanan basınçla kolayca sıvılaştırılır. Yoğunluk (sıvı olarak) 13,0 lb / gal. Sınırlandırılmamış sıvı ile temas, evaporatif soğutma yoluyla donmalara neden olabilir. Yanmaz ama oksijen gibi yanmayı destekler. Düşük konsantrasyonların uzun süreli solunması veya yüksek konsantrasyonların kısa süreli solunması kötü etkilere sahiptir.

KLORİN (Cl2) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Klorin (Cl2) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek Klorin algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Klorin dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda Cl2 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki Cl2 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Klorin (Cl2) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Klorin (Cl2) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

KLORİN (Cl2) KORUYUCU ELBİSE

Klorin (Cl2) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek klorin'den korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

KLORİN (Cl2) FİLTRELERİ

Klorin (Cl2) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Klorin korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Klorin (Cl2) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir