Gaz Kütüphanesi

Metanol (CH3OH) Nedir ? | Metanol Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 67-56-1
Moleküler Ağırlık : 32,04
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :
TWA (8H) STEAL (15 DK) LEL UEL
200 PPM 250 PPM 6 % 36 %

METANOL (CH3OH) NEDİR ?

Metanol, etil alkolünkine benzer hafif tatlı, keskin bir kokuya sahip, renksiz, oldukça uçucu bir sıvı olarak görünür . Su ile tamamen karışır . Havadan biraz daha ağırdır ve bir ateşleme kaynağına biraz mesafe kat edebilir ve geri parlayabilir. Binalar veya kanalizasyonlar gibi kapalı alanlardaki herhangi bir buhar birikimi, tutuşturulduğunda patlayabilir. Kimyasal yapmak, otomotiv ve havacılık yakıtlarından suyu uzaklaştırmak, boyalar ve plastikler için çözücü olarak ve çok çeşitli ürünlerde bileşen olarak kullanılır

METANOL (CH3OH) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Metanol (CH3OH) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek Metanol algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Metanol dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda CH3OH gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki CH3OH seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Metanol (CH3OH) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Metanol (CH3OH) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

METANOL (CH3OH) KORUYUCU ELBİSE

Metanol (CH3OH) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek metanol'den korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

METANOL (CH3OH) FİLTRELERİ

Metanol (CH3OH) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Metanol korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Metanol (CH3OH) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

METANOL (CH3OH) MASKELERİ

Metanol (CH3OH) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek Metanol korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir