Gaz Kütüphanesi

Ozon (O3) Nedir ? | Ozon Gaz Algılama Cihazı

CAS Numarası : 10028-15-6
Moleküler Ağırlık : 47,99
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :
TWA (8H) STEAL (15 DK) LEL UEL
0.1 PPM 0.3 PPM

OZON (O3) NEDİR ?

Ozon, koyu mavi bir sıvıya veya mavi-siyah kristallere yoğunlaşan renksiz ila mavimsi bir gaz olarak görünür. 2 ppm'den daha düşük konsantrasyonlarda karakteristik bir kokuya sahiptir. Hava ve su için dezenfektan olarak kullanılır ; mumların, tekstillerin ve yağların ağartılmasında, doymamış yağ asitlerinin pelargonik ve diğer asitlere ozonolizi için kullanılır; mürekkep üretimi; katalizör; tat ve koku kontrolü için su arıtma; soğuk hava deposunda küf ve bakteri önleyici; Ağartma maddesi.

OZON (O3) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Ozon (O3) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek Ozon algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Ozon dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda O3 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki O3 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Ozon (O3) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur.

Ozon (O3) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

OZON (O3) KORUYUCU ELBİSE

Ozon (O3) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek ozon'dan korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

OZON (O3) FİLTRELERİ

Ozon (O3) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Ozon korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Ozon (O3) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

OZON (O3) MASKELERİ

Ozon (O3) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek Ozon korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir