Gaz Kütüphanesi

Potasyum Nitrat (KNO3) Nedir ? | Potasyum Nitrat Koruyucu Ekipmanlar

CAS Numarası : 7757-79-1
Moleküler Ağırlık : 101.10
Kimyasal Güvenlik Uyarıları :

POTASYUM NİTRAT (KNO3) NEDİR ?

Potasyum nitrat, beyaz ila kirli gri kristalimsi bir katı olarak görünür. Suda çözünür. Yanmaz, ancak yanıcı maddelerin yanmasını hızlandırır. Yangına büyük miktarlar girerse veya yanıcı malzeme ince bir şekilde bölünürse patlama meydana gelebilir. Isıya veya ateşe uzun süre maruz kaldığında patlayabilir. Yangınlarda toksik nitrojen oksitleri üretilir. Katı yakıtlarda, patlayıcılarda, gübrelerde kullanılır.

POTASYUM NİTRAT (KNO3) GAZ ALGILAMA CİHAZI

Potasyum Nitrat (KNO3) gaz dedektörü, genellikle ortam havasındaki yüksek Potasyum Nitrat algılamak için tasarlanmış cihazlardır. Potasyum Nitrat dedektörleri ayrıca kapalı alanlarda KNO3 gazını uzaktan ölçmek için numune alma ve ortamdaki KNO3 seviyesini izlemek için uygun ekipmanla kullanılabilir. Genel olarak, Potasyum Nitrat (KNO3) gaz algılama cihazı, çevrenizdeki gaz konsantrasyonlarını izlemenin etkili bir yoludur. Potasyum Nitrat (KNO3) Gazını Algılayabilen Sabit veya Taşınabilir Gaz Algılama Cihazları aşağıda yer almaktadır.

POTASYUM NİTRAT (KNO3) KORUYUCU ELBİSE

Potasyum Nitrat (KNO3) koruyucu elbiseler aşırı koşullar altında kullanım için özel olarak üretilmiştir. Genellikle ortam havasındaki yüksek potasyum nitrat'dan korunmak için tasarlanmış koruyucu elbiselerdir.

POTASYUM NİTRAT (KNO3) FİLTRELERİ

Potasyum Nitrat (KNO3) filtreleri, genellikle ortam havasındaki yüksek Potasyum Nitrat korunmak için tasarlanmış filtrelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri için tasarlanmış Potasyum Nitrat (KNO3) kaçış filtreleri aşağıda yer almaktadır.

POTASYUM NİTRAT (KNO3) MASKELERİ

Potasyum Nitrat (KNO3) maskeler, genellikle ortam havasındaki yüksek Potasyum Nitrat korunmak için tasarlanmış maskelerdir. Yarım ve / veya tam yüz maskeleri aşağıda yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir